Chystáte se na dovolenou ve Španělsku a tak hledáte zajímavá místa na které byste se v průběhu zájezdu rádi podívali? Právě v tomto článku jsme pro vás připravili přehled několika nejhezčích pláží ve Španělsku. Pro přehlednost jsme jednotlivá místa zakreslili do mapy.

8. červenec 2014
Španělsko, fotografie autora článku

Las Cateras, Las Palmas, Kanárské ostrovy

Playa de Las Cateras je zhruba 3km dlouhá písečná pláž ležící v Las Palmas na Kanárských ostrovech. Jedná se o jednu ze světově oblíbených pláží, kde se díky teplému podnebí na Kanárských ostrovech můžete rekreovat celý rok.

Las Cateras
Las Cateras, El Coleccionista de Instant, licence CC 4.0

La Concha, San Sebastian

La Concha ve španělském San Sebastianu patří do řady celosvětově populárních písečných pláží. Teplé podnebí, historické památky a přírodní krása vás zde bude provázet po celou dobu rekreace.

La Concha
La Concha, Abir Anwar, licence CC 4.0

La playa de la Arena, Baskicko

Jedná se o "dunovou" pláž ležící mezi městy Ziérbana a Muskiz ve španělském Baskicku. Na tuto pláž je kladen velký tlak ze strany rozvoje města a tak hrozí její zánik. Na její záchraně se můžete podílet společně se skupinou Greenpeace.

La playa de la Arena
La playa de la Arena, kurtxio, licence CC 4.0

Barcelona

V Barceloně sice nenajdete nejkrásnější pláž světa, ale jistě však dosahuje takových kvalit, aby stálo se o této pláži zmínit. Na této pláži si můžete příjemně odpočinout po návštěvě historických památek a tak prožít pár klidných chvil na okraji evropského velkoměsta.

Barcelona Pláž
Barcelona, Michael M, licence CC 4.0

Las Salinas, Ibiza

Ibiza je velmi oblíbené místo a to především u fanoušků elektronické hudby a dlouhých parties. Las Salinas, to je místo na kterém naleznete kromě teplého moře a písečné pláže také v hudební produkci svádějící obyvatele pláže k tanci.

Las Salinas, Ibiza
Las Salinas, Jose A., licence CC 4.0

Nejhezčí pláže ve Španělsku

Španělsko na Wikipedii

Španělsko, oficiálně Španělské království (španělsky a galicijsky Reino de España; katalánsky Regne d'Espanya; baskicky Espainiako Erresuma) je stát ležící na Pyrenejském poloostrově. Na západě hraničí s Portugalskem, na severovýchodě s Andorrou a Francií a na jihu s Gibraltarem; španělské severoafrické državy Ceuta a Melilla mají pozemní hranici s Marokem. Ke Španělskému království patří i Kanárské ostrovy v Atlantském oceánu a Baleáry ve Středozemním moři. Součástí Španělska je i katalánské město Llívia, které je zcela obklopeno územím Francie.

You have no rights to post comments