S chybovými tarify španělské letecké společnosti Air Europa se dnes roztrhl pytel. Jeden z těch zajímavějších jsou letenky na Kubu. Z Madridu se do Havany a zpět můžete můžete dostat za 4 500 Kč.

17. leden 2015
Havana
Cuba, y.becart, licence CC 4.0

S Air Europa z Madridu do Havany a zpět za 4 500 Kč

Nejlevnější zpáteční letenky na Kuby lze momentálně díky chybovému tarifu letecké společnosti Air Europa zakoupit za cenu 4 500 Kč. Let z Madridu do Havany je přímý bez nepříjemného přestupování a čekání na přípoj. Za tuto velmi přijatelnou cenu můžete Kubu navštívit v mnoha termínech od února do dubna. V ceně letenky je kromě příručního zavazadla i velké zavazadlo k odbavení s hmotností do 23 kg.

Příklady termínů levných letenek na Kubu

  • Madrid - Havana -> 8.3. - 17.3. -> 4 500 Kč / €162 -> Air Europa
  • Madrid - Havana -> 22.3. - 7.4. -> 4 500 Kč / €162 -> Air Europa
  • Madrid - Havana -> 5.4. - 22.4. -> 4 500 Kč / €162 -> Air Europa
  • Madrid - Havana -> 12.4. - 26.4. -> 4 500 Kč / €162 -> Air Europa

Hotely v Havaně

Pro zajištění dostatečné kvality ubytování je vhodné hotel rezervovat ještě před cestou na Kubu. Vyhledání a rezervaci hotelu můžete provést například na portálu HotelsCombined. Dvoulůžkový pokoj s vlastní koupelnou lze v Havaně rezervovat za cenu od 850 Kč/pokoj/noc.

Přesun z letiště do centra Havany

Pro přesun z letiště do centra Havany je doporučováno místo hromadné dopravy využít taxi. Pokud nechcete jet taxi, můžete využít některý spoj hromadné dopravy. Autobusy, respektive metrobusy, z letiště do centra jezdí každých 30 minut. Mapu linek Havana MetroBus naleznete například na wikipedia.org. Další možnost jak se z letiště dostat do centra, je využití vlaku, ten však nejezdí příliš často, proto doporučujeme volit spíše zmíněné taxi či MetroBus. Mapu linek vlakových spojů naleznete opět na wikipedia.org. Pokud se chystáte cestovat po ostrově místní dopravou, budou se hodit stránky viazul.com.

Víza na Kubu

Vízum pro turisty cestující na Kubu je udělováno ve formě karty, která opravňuje ke 30 dennímu pobytu s možností prodloužení na dalších 30 dní (za $25). Kromě víza je třeba mít při vstupu platnou letenku na cestu zpět, pas platný minimálně 6 měsíců ode dne opuštění Kuby a platné cestovní pojištění na dobu pobytu. Vízum je třeba zajistit ještě před cestou na Kubu a to například osobně na velvyslanectví. Dokumenty pro žádost naleznete na stránkách kuba-komora.cz. Další info naleznete na stránkách mzv.cz. Při odletu je vybírán poplatek $25 a je třeba předložit dokument, který byl vystaven při vstupu do země.

Přesun z Prahy do Madrid a zpět

Do Madridu se z Prahy můžete dostat buď kombinací nízkonákladových dopravců, jejichž spoje lze vyhledat přes portál AZair.cz. Cena zpáteční letenky s jedním přestupem a bez zavazadel je zhruba na 2 800 Kč. Pokud chcete do Madridu letět přímým letem včetně zavazadel, bude asi nejlepší volba letět se společností ČSA a to za cenu 5 333 Kč za zpáteční letenku. ČSA hlavního města Španělska, Madridu, nelétá každý den, takže bude pravděpodobně nutné se při cestě na den až dva ubytovat v hotelu.

Havana, Kuba na mapě

Obrázek z rezervace letenky

Letenka Madrid - Havana

You have no rights to post comments