Díky spojům nízkonákladové letecké společnosti EasyJet si můžete udělat jarní či letní výlet na Island s cenou zpátečních letenek od 5 694 Kč. A to pomocí kombinací navazujících letů s přestupem v Londýně.

31. leden 2015
Island
Iceland, Stokksnes, clement127, licence CC 4.0

S EasyJet z Prahy na Island a zpět za 5 694 Kč

Společnost EasyJet provozuje letecké spojení jak mezi Prahou a Velkou Británií, tak dále na Island, díky tomu lze všechny lety zakoupit na jednu letenku. Spoje na sebe navazují, takže se lze do Reykjavíku dostat za přijatelnou cenu a to bez nutnosti nocovat na letišti. Pokud se na Island chcete dostat co nejlevněji a nevadí vám nocování na letišti, lze se kombinací více aerolinek dostat na cenu 5 153 Kč. Jedná se o lety s nízkonákladovou společností, takže v ceně letenek je pouze příruční zavazadlo.

Příklady termínů letenek na Island

Níže uvádíme přehled nejlevnějších termínů, letět se dá samozřejmě i v jiný termín či v průběhu léta, avšak ceny jsou o cca 1 000 Kč vyšší. Pro vyhledání vlastního termínu doporučujeme využít AZair.cz.

Navazující spoje

  • Praha - Reykjavík -> 25.4. - 3.5. -> 5 694 Kč -> AZair
  • Praha - Reykjavík -> 18.4. - 23.4. -> 5 934 Kč -> AZair
  • Praha - Reykjavík -> 2.5. - 10.5. -> 6 606 Kč -> AZair
  • Praha - Reykjavík -> 27.5. - 1.6. -> 6 299 Kč -> AZair

Nejlevnější spojení s nocováním na letišti

  • Praha - Reykjavík -> 21.4. - 30.4. -> 5 561 Kč -> AZair
  • Praha - Reykjavík -> 25.4. - 3.5. -> 5 153 Kč -> AZair
  • Praha - Reykjavík -> 3.5. - 10.5. -> 5 288 Kč -> AZair
  • Praha - Reykjavík -> 1.6. - 8.6. -> 5 627 Kč -> AZair

Hotely v Reykjavíku

Pro zajištění dostatečné kvality ubytování a klidnější cestování je vhodné hotel rezervovat ještě před odletem. Výběr a rezervaci hotelu doporučujeme provést na stránkách Booking.com. Dvoulůžkový pokoj s vlastní koupelnou lze v Reykjavíku rezervovat za cenu od 2 200 Kč/pokoj/noc.

Pronájem auta na letišti

Island přímo vyzývá k tomu půjčit si automobil a s ním procestovat ostrov. Všem doporučujeme o dovolené nezůstat jen v Reykjavíku a pokusit se prozkoumat co největší část ostrova. Příroda na Islandu je opravdu ohromující a výletu jistě nebudete litovat. Srovnání cen automobilů k zapůjčení s možností objednání online a vyzvednutí na letišti naleznete na stránkách rentalcars.com.

Přesun z letiště Keflavík do centra Reykjavíku

Z mezinárodního letiště Keflavík se do centra Reykjavíku nejsnáze dostanete autobusovou linkou s názvem Flybus. Autobus pravidelně každých 30 až 60 minut odjíždí z letiště do centra města. Za jednu cestu z letiště na autobusové nádraží v Reykjavíku zaplatíte 1 950 ISK, za cenu 2 500 ISK lze využít službu Flybus plus a nechat se z letiště odvézt až do hotelu. Více informací o tomto spoji naleznete na re.is/flybus.

Reykjavík, Island na mapě

Obrázek z rezervace letenky

Letenka Praha - Reykjkavík

You have no rights to post comments