Oslavit začátek jara výletem do Spojených Arabských Emirátů můžete díky společnosti SmartWings, se kterou lze v mnoha termínech letět z Prahy do Dubaje a zpět za 6 664 Kč.

29. leden 2016
Pohled z Burj Khalifa
Pohled z Burj Khalifa, Nikki Britz, licence CC 4.0

Se SmartWings z Prahy do Dubaje a zpět za 6 664 Kč

Společnost SmartWings dlouhodobě provozuje přímé letecké spojení mezi Prahou a Dubají, díky které lze v průběhu téměř celého roka za cenu od 6 664 Kč zakoupit letenky a uskutečnit dovolenou ve Spojených Arabských Emirátech. Vzhledem k vysokým letním teplotám doporučuji návštěvu Dubaje naplánovat na některý ze zimních, jarních, či podzimních termínů. V ceně letenky je i zavazadlo k odbavení do 15kg.

Sestavení pobytu v Dubaji

Jak z letiště do centra města?

Z letiště v Dubaji se do centra města nejsnáze dostanete metrem, které vede až k letišti a má stanici u terminálu 1 a 3. Cena jízdy metrem se pohybuje od AED 2 do AED 6,5 (12 - 40 Kč) plus AED 2 za kartu, za AED 14, tedy zhruba 90 Kč, lze zakoupit celodenní neomezená jízdenka. Stránky dubajského metra naleznete na adrese rta.ae. Kromě metra lze jet do centra i několika autobusovými linkami. Pro naplánování cesty hromadnou dopravou doporučujeme využít stránky google.com/maps.

Autobusy mezi Dubají a Abu Dhabi

Pokud se chcete podívat do hlavního města Spojených Arabských Emirátů, které je od Dubaje vzádleno zhruba 130 km, můžete pro přepravu využít opět společnost FlyDubai. Za jednu cestu autobusem, která trvá zhruba 2 hodiny, zaplatíte AED 40 (240 Kč) při zakoupení jízdenky online, nebo AED 50 při zakoupení u řidiče. Jízdní řády a možnost zakoupení jízdenky na stránkách flydubai.com.

Víza do SAE

Vízová povinnost byla zrušena na jaře roku 2014 a tak při cestě do Dubaje, SAE nemusíte vyřizovat ani platit vízum. Místo víz, které v minulosti stála 1690 Kč za osobu, je v Dubaji vybírána tzv. pobytová taxa. Její výše je odvozena od kvality/počtu hvězdiček hotelu a dosahuje výše několika euro za pokoj a noc.

Dubaj, SAE na mapě

Obrázek z nákupu letenky

Letenka Praha - Dubaj

You have no rights to post comments